Paieška

2010-09-13 11:09

Vaizdo kameros gimnazijoje jau užkliuvo

abejojama, ar Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros nepažeidžia moksleivių ir mokytojų privatumo.

Abejojama, ar Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros nepažeidžia moksleivių ir mokytojų privatumo. lazdijuzvaigzde.lt nuotrauka

Šią savaitę Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) išplatino pranešimą, kuriame abejojama, ar Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros nepažeidžia moksleivių ir mokytojų privatumo.

Kartu VDAI piktinasi, kad įstaiga neinformavo jų apie tai, jog sumontuos vaizdo stebėjimo kameras, ir neįsiregistravo asmens duomenų valdytojų sąraše, kurį ši inspekcija pildo.

m„Vaizdo stebėjimas gali būti vykdomas siekiant užtikrinti visuomenės saugumą, viešąją tvarką, apginti asmenų gyvybę, sveikatą, turtą ir kitas asmenų teises ir laisves, tačiau tik tais atvejais, kai kiti būdai ar priemonės yra nepakankamos ir (arba) netinkamos siekiant išvardytų tikslų ir jeigu duomenų subjekto interesai nėra svarbesni. Rugpjūčio pabaigoje spaudoje pasirodė straipsnių apie Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje montuojamą vaizdo stebėjimo sistemą. Vaizdą stebėti ruošiamasi prie centrinių mokyklos durų, rūbinėje, sporto salėje, valgykloje, fojė, suaugusiųjų klasės mokymosi patalpose ir koridoriuose. Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija mano, kad toks stebėjimas būtų pateisinamas tik prie centrinių mokyklos durų ir mokyklos teritorijoje. Visur kitur pakabintos kameros galėtų pažeisti vaikų, pedagogų ir kitų mokyklos darbuotojų teisę į privatumą“, - teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Nors šalyje ne vienoje ugdymo įstaigoje tokios vaizdo stebėjimo kameros sumontuotos ir stebi aplinką bei jos dalyvius jau ne vienerius metus, VDAI teigia, kad tai jos daro neteisėtai ir grasina administracinio teisės pažeidimo protokolais. Inspekcijos teisininkai tokią savo poziciją aiškina Europos Sąjungos pozicija ir rekomendacijomis: 2009 m. priimta ES darbo grupės Nuomonė Nr. 2/2009 ,,Dėl vaikų asmens duomenų apsaugos (Bendrosios gairės ir konkretus mokyklų klausimas)“, kurioje nagrinėjami klausimai, susiję su vaikų asmens duomenų apsauga.

Šioje Nuomonėje, kalbant apie vaizdo stebėjimą, akcentuojama, kad įrengiant mokyklose šias priemones reikia būti ypač atsargiems. Tai reiškia, kad jas reikėtų įrengti tik tada, kai tai yra būtina ir kai nėra kitų, mažiau varžančių, priemonių tam tikslui pasiekti. Darbo grupės nuomone, klasių stebėjimas vaizdo kameromis gali varžyti ne tik mokinių mokymosi bei žodžio laisvę, bet ir mokymo laisvę. Poilsio zonų, sporto salių ir persirengimo kambarių stebėjimas taip pat gali pažeisti teisę į privataus gyvenimo neliečiamumą. Taip pat atkreipiamas dėmesys į tai, kad įrengiant minėtas priemones reikia atsižvelgti ne tik į mokinių, bet ir į mokytojų bei kitų mokyklos darbuotojų interesus.

„Prieš imantis diegti vaizdo stebėjimo priemones, reikia įvertinti kitus būdus saugumui užtikrinti. Pingančios technologijos neturėtų tapti priežastimi pažeisti vaikų ir mokytojų teisę į privatumą“, - tokios pozicijos laikosi VDAI.

Vaizdo stebėjimo kameros Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje buvo sumontuotos prieš šių metų rugsėjo pirmąją. Tai buvo padaryta vykdant gimnazijos tarybos priimtą sprendimą, kuris įstaigos administracijai yra privalomas. Gimnazijos tarybą sudaro mokytojų, mokinių ir tėvų atstovai.

Lazdijų žvaigždė.lt inf.

Vardas:*

El. paštas:
Komentaras:*

Alytaus

Informacija kasdien

Vardadieniai

Fortūnatas, Gabrielius, Ginvilas, Livija, Mandravas, Skirmantė

TV programa

       
       

Kainos

Degalai

Valiutos

2015-02-27
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
0.8836 LT
valiutos_eur
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow up
1.3697 LT

Daugiau...

Žaliavos

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
49.08   bar.
Dujos
Arrow up
2.703   MMBTU
Auksas
Arrow down
1209   oz